Arabanızda Her Zaman Bulundurmanız Gereken 5 Şey

Arabanızda Her Zaman Bulundurmanız Gereken 5 Şey

Haberlerde sıklıkla rastlarız; bazı insanların arabaları yolda kalmıştır ve bunlar o duruma hazırlıklı değillerdir. Bazıları güç bela hayatta kalırken diğerleri o kadar şanslı değildir. Böyle bir duruma maruz kalmamak için arabanızda her zaman bulundurmanız gereken beş tane şey vardır.

Güç Kaynağı

Arabanızda bulundurmanız ve sürekli şarjı dolu olması gereken en önemli şey harici bataryadır. Arabanızda her daim şarjda ve hazır bulundurabileceğiniz harici bataryayı ne zaman ihtiyacınız olursa kullanabilirsiniz; ister dışarıda gezinirken cep telefonunuzun şarjını biraz doldurmak için, ister yol kenarında lastiğiniz patlamış ve telefonunuz tamamen kapanmış halde beklerken. Telefonunuz, arabanız yolda kaldığında yardım çağırmak için anahtarınızdır. Telefonunuzu şarj etmek için bir yolunuz yoksa ya yardım bekleyeceksiniz ya da gidip yardım arayacaksınız. Cep telefonunuz varsa ve çekiyorsa, yalnızca yardım çağırarak hayatta kalmak zorunda olma düşüncesinden tamamen uzaklaşabilirsiniz. Harici bataryalarla ilgili güzel olan başka bir şey de, genellikle bütün telefonlarda kullanılabilmeleri ve telefonunuzu yalnızca bir USB girişiyle şarj etmenize imkan vermeleri. Bazı harici bataryalar, telefonunuzu yeniden şarj edilmesi gerekene kadar üst üste birkaç kez şarj edebiliyor.

Su

Her koşulda arabanızda mutlaka bulundurmanız gereken bir sonraki en önemli şey ise su. İnsan vücudu yemek yemeden birkaç hafta, fakat su içmeden yalnızca birkaç gün hayatta kalabilir. Arabanızın bagajı yeterince büyükse, eliniz altında her daim su bulundurmaya çalışın. En kötü senaryoda acil bir durumda size yetecek kadar suyunuz ya da hiç değilse trafik sıkıştığında tüketmek üzere bir şişe suyunuz her daim hazır olacaktır. Susuzluğunuzu gidermenin yanı sıra, arabanızda su taşıdığınızda acil durumlarda kullanabileceğiniz bir plastik kap da elde etmiş olursunuz. Plastik su şişeleri yağmur suyu toplamak, yemek pişirmek, su kaynatmak, su süzmek, küçük balık veya böcek yakalamak ve daha fazlası için kullanılabilir.

Besin maddeleri

Arabanızda Her Zaman Bulundurmanız Gereken 5 Şey

Raf ömrü uzun olan birkaç yiyeceği arabanızda bulundurmanın zararı olmaz. Yapabiliyorsanız, arabanızda her daim hazır yiyecek bulundurun. Bütçenizi düşünüyorsanız da birkaç paket hazır yulaf tercih edin. Arabanızda yulafa karıştıracak kadar suyunuz olacağından bu yiyecek hem kolay hazırlanabilir, hem de kompleks karbonhidratlar açısından zengin olduğundan sizi daha uzun süre tok tutar.  Yulaf paketlerini tazeliklerini korumak için fermuarlı plastik bir çantaya koyun. Enerjiniz düşmesin istiyorsanız, çantanıza atacağınız birkaç paket Kyäni Sunrise, uygun bir porsiyonda size gerekli olan vitamin ve besleyici maddeleri sağlamakta katkıda bulunur.

Battaniye

Arabanızda battaniye bulundurmak, gece veya havanın çok soğuk olduğu bir bölgede yolda kaldığınızda hayat kurtarıcı olabilir. Hayatta kalma mücadelesi vereceğiniz bir durumda sizin için gereken yalıtımı ve sıcaklığı sağlama konusunda arabanıza güvenemezsiniz. Battaniye aynı zamanda sığınak veya gölge işlevi de göreceğinden, yaşadığınız ve seyahat ettiğiniz bölgelerde işinize çok yarayacak bir battaniye satın alın.

Ateş Yakma Seti

Yanınızda veya arabanızda her daim ateş yakma seti bulundurmak kulağa biraz abartılı gelse de, bu küçük ürün sizi kötü bir durumdan kurtarabilir. Ateş yakmak size ışık ve sıcaklık sağlamanın yanı sıra yardım çağırmanıza, suyunuzu arıtmanıza ve yemeğinizi pişirmenize yardımcı olabilir. Rahat kullanabileceğiniz bir ateş yakma seti satın alın. Her beceri seviyesine göre çok sayıda farklı kurulum var. Seçenekler arasında yakıta batırılmış pamuklu su geçirmez kibrit, çakmak taşı ve çelik ya da sadece bir çakmak sayılabilir. İşinize yarayacak ve güvenebileceğiniz bir çözüm seçin.

 

Arabanızda bulundurmanız gereken bu beş şey yalnızca hayatınızı kurtarmaz, sizi hayatta da tutabilir. Bütün ihtiyaçlarınızı düşünmeye zaman ayırın ve kendiniz için en iyi seti yaratın.

Arabanızda Her Zaman Bulundurmanız Gereken 5 Şey ile Benzer Yazılar

Etkileyici Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arabanızda Her Zaman Bulundurmanız Gereken 5 Şey ile Benzer Yazılar
Kyäni Ürünleri

Dengeli ve Sağlıklı Bir Yaşam için Kyäni Ürünleri

Hem doğal ürünlere ulaşamamak hem de günlük aldığımız gıdalardaki vücudumuzun ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin yeterli miktarda olmaması sebebiyle, dengeli ve sağlıklı bir yaşam için, gıda takviyeleri kullanarak vücudu desteklemek bir zaruret ...

Devamı
Kyäni Dolandırıcılığı Gerçek mi?

Kyäni Dolandırıcılığı Gerçek mi?

Amerikalı iki aile tarafından kurulan ve gıda takviyesi ürünleri ile dikkat çeken Kyäni, ürünlerini piyasaya sürebilmek için mağazacılık yerine şahıslar aracılığı ile pazarlama yöntemini yani network marketing yöntemini tercih etmektedir. Türkiye’de pek ...

Devamı
Kyani 2018 Başkanlık Gezisi

Kyani 2018 Başkanlık Gezisi

Geçen hafta 2018 Başkanlık Gezisi gerçekleşti ve bu yıl, harika yolculuk Tahiti’ye oldu! İş Ortakları gemiye binmek için Papeete, Tahiti'de bir araya geldi. Hoşgeldin akşam yemeği için Fransız Polinezyası Huahine'ye gittiler. Ertesi ...

Devamı
Sponsor